681M13W6103L001
681M13W6103L001
681M13W6103L001
DigiKey Part Number
NOR1319-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
681M13W6103L001
Description
CONN D-SUB PLG 13POS PNL MT SLDR
Detailed Description
13 (7 + 6 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
681M13W6103L001 Models
Category
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
5A, 40A
Features
Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) - 13W6
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C