681M17W2103L001
681M17W2103L001
681M17W2103L001
DigiKey Part Number
NOR1321-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
681M17W2103L001
Description
CONN D-SUB PLG 17POS PNL MT SLDR
Detailed Description
17 (15 + 2 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
681M17W2103L001 Models
Category
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
5A, 40A
Features
Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B) - 17W2
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C