681M17W2103L141
DigiKey Part Number
37-681M17W2103L141-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
681M17W2103L141
Description
CONN D-SUB PLG 17POS PNL MT SLDR
Detailed Description
17 (15 + 2 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
Current Rating (Amps)
5A, 40A
Connector Style
Features
Board Lock, Grounding Indents
Connector Type
Plug, Male Pins
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B) - 17W2
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C