772-E15-203R011
DigiKey Part Number
NOR1058-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
772-E15-203R011
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS PNL MNT
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
772-E15-203R011 Models
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C