970-037-030R121
DigiKey Part Number
970-37NE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
970-037-030R121
Description
CONN BACKSHELL 37POS 180DEG SHLD
Detailed Description
37 Position Two Piece Backshell Connector Silver 180° Shielded
EDA/CAD Models
970-037-030R121 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Shielding
Shielded
Series
Primary Material
Metal
Packaging
Bulk
Material
Metal, Zinc
Part Status
Active
Plating
Nickel over Copper
Color
Silver
Compatible D-Sub Size
37pos and HD62pos