972-037-01SR031
DigiKey Part Number
972-37SGE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
972-037-01SR031
Description
CONN BACKSHELL 37POS 180DEG GRAY
Detailed Description
37 Position Hinged Backshell Connector Gray 180° Unshielded
EDA/CAD Models
972-037-01SR031 Models
Number of Positions
37
Compatible Shell Size
C
Color
Gray
Compatible D-Sub Size
37pos and HD62pos