983-037-010R031
DigiKey Part Number
937PE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
983-037-010R031
Description
CONN BACKSHELL 37POS 180DEG GRAY
Detailed Description
37 Position Two Piece Backshell Connector Gray 180° Unshielded
EDA/CAD Models
983-037-010R031 Models
Category
Cable Type
Round
Shielding
Unshielded
Material
Thermoplastic
Number of Positions
37
Compatible Shell Size
C
Color
Gray
Compatible D-Sub Size
37pos and HD62pos