OJ4715E-R52
DigiKey Part Number
273-OJ4715E-R52TR-ND - Tape & Reel (TR)
273-OJ4715E-R52CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OJ4715E-R52
Description
RES 470 OHM 5% 1/8W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 Ohms ±5% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
Category
Power (Watts)
Mfr
Composition
Series
Temperature Coefficient
-450ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.073" Dia x 0.138" L (1.85mm x 3.50mm)