OSTVO123150 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
On Shore Technology Inc.
In Stock: 0
Unit Price: ₱319.91460
Datasheet
Image for OSTVO123150 is not available
OSTVO123150
DigiKey Part Number
OSTVO123150-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OSTVO123150
Description
TERM BLOCK HDR 12POS 3.81MM
Detailed Description
12 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.150" (3.81mm) Vertical Through Hole
Current - UL
10 A
Series
Voltage - UL
300 V
Operating Temperature
-30°C ~ 105°C
Number of Positions
12
Positions Per Level
6
Pitch
0.150" (3.81mm)
Contact Tail Length
0.138" (3.50mm)
Insulation Height
0.862" (21.89mm)