MM3Z33VT3G
DigiKey Part Number
488-MM3Z33VT3GTR-ND - Tape & Reel (TR)
488-MM3Z33VT3GCT-ND - Cut Tape (CT)
488-MM3Z33VT3GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MM3Z33VT3G
Description
DIODE ZENER 33V 200MW SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
52 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 33 V 200 mW ±6% Surface Mount SOD-323
EDA/CAD Models
MM3Z33VT3G Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 23.2 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Tolerance
±6%
Supplier Device Package
SOD-323
Power - Max
200 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms