MM3Z3V3ST1G is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Central Semiconductor Corp
In Stock: 12,000
Unit Price: ₱7.32842
Datasheet
Zener Diode 3.3 V 300 mW ±3% Surface Mount SOD-323
SC-76, SOD-323
MM3Z3V3ST1G
DigiKey Part Number
MM3Z3V3ST1GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
MM3Z3V3ST1GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
MM3Z3V3ST1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MM3Z3V3ST1G
Description
DIODE ZENER 3.3V 300MW SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
45 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MM3Z3V3ST1G Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 1 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance
±3%
Supplier Device Package
SOD-323
Power - Max
300 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
95 Ohms