OD3510-12HB
DigiKey Part Number
OD3510-12HB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OD3510-12HB
Description
FAN AXIAL 35X10MM 12VDC WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial 12VDC Square - 35mm L x 35mm H Ball 2 Wire Leads
Category
Width
10.00mm
Mfr
Bearing Type
Ball
Series
Fan Type
Packaging
Bulk
Termination
2 Wire Leads
Part Status
Active
Material - Frame
Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Voltage - Rated
Material - Blade
Size / Dimension
Square - 35mm L x 35mm H