OD3510-12MB02A
DigiKey Part Number
1053-1647-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OD3510-12MB02A
Description
FAN AXIAL 35X10MM 12VDC WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial 12VDC Square - 35mm L x 35mm H Ball 5.1 CFM (0.143m³/min) 3 Wire Leads
Category
Static Pressure
0.130 in H2O (32.4 Pa)
Mfr
Bearing Type
Ball
Series
Fan Type
Packaging
Bulk
Features
Locked Rotor Sensor
Part Status
Active
Termination
3 Wire Leads
Voltage - Rated
Current Rating (Amps)
0.070A
Size / Dimension
Square - 35mm L x 35mm H
Material - Frame
Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Width
10.00mm