25TQC22MYFB
DigiKey Part Number
10-25TQC22MYFBTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-25TQC22MYFBCT-ND - Cut Tape (CT)
10-25TQC22MYFBDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25TQC22MYFB
Description
CAP TANT POLY 22UF 25V 1411
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 1411 (3528 Metric), 1210 100mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
25TQC22MYFB Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Part Status
Active
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
22 µF
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
B2
Voltage - Rated
25 V
Features
General Purpose
Type
Molded
Base Product Number
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100kHz