25TQC33MYF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 25TQC33MYF |
Description | CAP TANT POLY 33UF 25V 2917 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 2917 (7343 Metric) 60mOhm @ 100kHz |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 25TQC33MYF Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Manufacturer Panasonic Industry | Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2917 (7343 Metric) |
Part Status Not For New Designs | Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
Capacitance 33 µF | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |
Tolerance ±20% | Manufacturer Size Code D2 |
Voltage - Rated 25 V | Features General Purpose |
Type Molded | Base Product Number |
ESR (Equivalent Series Resistance) 60mOhm @ 100kHz |