ERJ-1GN0R00C
DigiKey Part Number
P15979TR-ND - Tape & Reel (TR)
P15979CT-ND - Cut Tape (CT)
P15979DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-1GN0R00C
Description
RES SMD 0 OHM JUMPER 1/20W 0201
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0 Ohms Jumper Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ERJ-1GN0R00C Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Series
Supplier Device Package
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)