ERZ-E05B241CS is available for purchase but is not normally stocked.
Panasonic Industry
In Stock: 9,349
Panasonic Industry
In Stock: 0
Unit Price: ₱4.96290
Datasheet
240 V 1.2 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm
ERZ-E05B241CS
DigiKey Part Number
ERZ-E05B241CS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-E05B241CS
Description
VARISTOR 240V 1.2KA DISC 7MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
264 V
Energy
15J
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
170 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
150 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
200 V
Varistor Voltage (Min)
216 V
Package / Case
Disc 7mm
Varistor Voltage (Typ)
240 V