ERZ-E05B271CS is available for purchase but is not normally stocked.
Panasonic Industry
In Stock: 8,879
Panasonic Industry
In Stock: 10,000
Unit Price: ₱11.91000
Datasheet
270 V 1.2 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm
ERZ-E05B271CS
DigiKey Part Number
ERZ-E05B271CS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-E05B271CS
Description
VARISTOR 270V 1.2KA DISC 7MM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
303 V
Energy
18J
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
150 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
175 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
225 V
Varistor Voltage (Min)
247 V
Package / Case
Disc 7mm
Varistor Voltage (Typ)
270 V