ERZ-E05F201 is available for purchase but is not normally stocked.
Panasonic Industry
In Stock: 3,825
Panasonic Industry
In Stock: 0
Unit Price: ₱4.93491
Datasheet
200 V 1.2 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm
ERZ-E05F201
DigiKey Part Number
ERZ-E05F201-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-E05F201
Description
VARISTOR 200V 1.2KA DISC 7MM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
225 V
Energy
13J
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance @ Frequency
200 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
130 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
170 V
Varistor Voltage (Min)
185 V
Package / Case
Disc 7mm
Varistor Voltage (Typ)
200 V