EXB-N8V122JX
DigiKey Part Number
Y10122TR-ND - Tape & Reel (TR)
Y10122CT-ND - Cut Tape (CT)
Y10122DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXB-N8V122JX
Description
RES ARRAY 4 RES 1.2K OHM 0804
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.2k Ohm ±5% 31mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Concave, Long Side Terminals
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
EXB-N8V122JX Models
Category
Number of Pins
8
Manufacturer
Panasonic Industry
Power Per Element
31mW
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Isolated
Package / Case
0804, Concave, Long Side Terminals
Resistance (Ohms)
1.2k
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)