PE3W05674LF-300
DigiKey Part Number
6099-PE3W05674LF-300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W05674LF-300
Description
REVERSE POLARITY SMA MALE TO REV
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA LMR 400UF 300.0" (7.6m) 25.0'
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Pasternack
Length
300.0" (7.6m) 25.0'
Packaging
Bag
Cable Type
LMR 400UF
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
8 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
SMA Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C