POE45-120 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Phihong USA
In Stock: 117
Unit Price: ₱3,129.35000
Datasheet
12V Power Over Ethernet (POE) 1 Port Splitter 10/100/1000 Mbps Data Rate
POE45-120
DigiKey Part Number
993-1089-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
POE45-120
Description
POE SPLITTER 12V 45W DESKTOP
Customer Reference
Detailed Description
Features
OCP, OVP
Series
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Efficiency
83%
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
6.45" L x 3.35" W x 1.42" H (163.8mm x 85.0mm x 36.0mm)
Voltage - Input
47 ~ 57V
Voltage - Output
12V
Output Connector
2.1mm Plug (Power), RJ45 (Data)
Current - Output
3.75 A
Weight
0.441 lb (200.03 g)
Power (Watts) - Per Port
45W