EM3782-72-0#
DigiKey Part Number
501-2542-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EM3782-72-0#
Description
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 72"
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
72.0" (1828.80mm) Banana Plug, Single, Stackable To Mini Hook Patch Cord 300VDC
Category
Cable Length
72.0" (1828.80mm)
Contents
1 Lead, Black
Part Status
Active
Wire Gauge
20 AWG
Stacking Method
Multi-Stacking, Front and Vertical
Voltage - Rated
300VDC
Configuration
Banana to Grabber, Hook
Current Rating (Amps)
5A
1st Connector
Banana Plug, Single, Stackable
Base Product Number
2nd Connector
Mini Hook
Additional Resources
In-Stock: 245
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1₱886.70000₱886.70
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
In-Stock: 284
Unit Price: ₱886.70000
Alternate Length
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 12"
In-Stock: 851
Unit Price: ₱702.09000
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 24"
In-Stock: 836
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 36"
In-Stock: 2058
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 48"
In-Stock: 466
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 60"