C2102A.21.05 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | C2102Y-1000-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C2102A.21.05 |
Description | HOOK-UP STRND 20AWG YELLOW 1000' |
Customer Reference | |
Detailed Description | 20 AWG Hook-Up Wire 10/30 Yellow 600V 1000.0' (304.8m) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Jacket (Insulation) Material |
Mfr | Jacket (Insulation) Diameter 0.102" (2.59mm) |
Series | Jacket (Insulation) Thickness 0.032" (0.81mm) |
Packaging Bulk | Length 1000.0' (304.8m) |
Part Status Discontinued at DigiKey | Voltage 600V |
Cable Type | Operating Temperature -20°C ~ 105°C |