ANT7020LL05R0870A
DigiKey Part Number
311-4605-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-4605-1-ND - Cut Tape (CT)
311-4605-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT7020LL05R0870A
Description
RF ANT 870MHZ CHIP SOLDER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM Chip Solder Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT7020LL05R0870A Models
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Pulse Electronics
Return Loss
10dB
Series
Gain
1.83dBi
Power - Max
1 W
RF Family/Standard
General ISM
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
0.031" (0.78mm)
Frequency (Center/Band)
870MHz