ANTX100P113B24003 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pulse Electronics
In Stock: 0
Unit Price: ₱94.09000
Datasheet
RF ANTENNA Bluetooth, Wi-Fi, Zigbee™ PCB Trace U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Adhesive
ANTX100P113B24003
DigiKey Part Number
311-4610-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANTX100P113B24003
Description
RF ANT 2.45GHZ PCB TRACE CAB ADH
VSWR
2.5
Gain
2.8dBi
Power - Max
1 W
Features
Cable - 100mm
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band)
2.45GHz
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz
Height (Max)
0.022" (0.55mm)