APCA00070745220M00
DigiKey Part Number
553-APCA00070745220M00TR-ND - Tape & Reel (TR)
553-APCA00070745220M00CT-ND - Cut Tape (CT)
553-APCA00070745220M00DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APCA00070745220M00
Description
FIXED IND 22UH 2.2A 82.8 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.2 A 82.8mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
1.6A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
82.8mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.291" L x 0.276" W (7.40mm x 7.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)