PA4331.103NLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PA4331.103NLT |
Description | FIXED IND 10UH 1A 474 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1 A 474mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PA4331.103NLT Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 1.2A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 474mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 12MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |