PA4331.331NLT
DigiKey Part Number
553-3490-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-3490-1-ND - Cut Tape (CT)
553-3490-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4331.331NLT
Description
FIXED IND 330NH 4.2A 27 MOHM SMD
Detailed Description
330 nH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.2 A 27mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4331.331NLT Models
Category
Current - Saturation (Isat)
7.2A
DC Resistance (DCR)
27mOhm Max
Frequency - Self Resonant
107MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)