PA4331.472NLT
DigiKey Part Number
553-3286-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-3286-1-ND - Cut Tape (CT)
553-3286-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4331.472NLT
Description
FIXED IND 4.7UH 1.3A 235 MOHM
Detailed Description
4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.3 A 235mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4331.472NLT Models
Category
Current - Saturation (Isat)
2A
DC Resistance (DCR)
235mOhm Max
Frequency - Self Resonant
20MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)