PA4343.153NLT
DigiKey Part Number
553-3448-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-3448-1-ND - Cut Tape (CT)
553-3448-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4343.153NLT
Description
FIXED IND 15UH 9A 28 MOHM SMD
Detailed Description
15 µH Shielded Molded Inductor 9 A 28mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4343.153NLT Models
DC Resistance (DCR)
28mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.551" L x 0.504" W (14.00mm x 12.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)
Current - Saturation (Isat)
12.5A