PGL6478.171HLT
DigiKey Part Number
553-PGL6478.171HLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PGL6478.171HLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PGL6478.171HLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PGL6478.171HLT
Description
FIXED IND 170NH 33A 450 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
170 nH Unshielded Inductor 33 A 450mOhm Nonstandard, 3 Lead
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
450mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard, 3 Lead
Tolerance
±15%
Supplier Device Package
3-SMD
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.386" L x 0.386" W (9.80mm x 9.80mm)
Current - Saturation (Isat)
44A
Height - Seated (Max)
0.140" (3.55mm)