W3435B0100
DigiKey Part Number
553-W3435B0100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W3435B0100
Description
ANTENNA ASSEMBLY 6GHZ 100MM IPEX
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 3G, 4G, 5G PCB Trace I-PEX MHF Adhesive
Category
Number of Bands
2
Manufacturer
Pulse Electronics
Return Loss
-5dB
Series
Gain
0dBi, 2.5dBi
Packaging
Bag
Power - Max
3 W
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
Cellular
Termination
I-PEX MHF
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (2GHz ~ 3GHz)
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
788.5MHz, 2.2GHz
Height (Max)
0.079" (2.00mm)
Frequency Range
617MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.69GHz