RTV-124EF13P-S-12.800-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RTV-124EF13P-S-12.800-TR |
Description | XTAL OSC VCTCXO 12.8MHZ 3V CLP |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 12.8 MHz VCTCXO Clipped Sine Wave Oscillator 3V 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Supply 3V |
Mfr | Frequency Stability ±2.5ppm |
Series | Absolute Pull Range (APR) ±1ppm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -30°C ~ 75°C |
Part Status Active | Current - Supply (Max) 2mA |
Base Resonator | Mounting Type Surface Mount |
Type | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Frequency | Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
Output Clipped Sine Wave | Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm) |