RTV-124EF13P-S-12.800-TR
DigiKey Part Number
2151-RTV-124EF13P-S-12.800-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-RTV-124EF13P-S-12.800-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-RTV-124EF13P-S-12.800-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RTV-124EF13P-S-12.800-TR
Description
XTAL OSC VCTCXO 12.8MHZ 3V CLP
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12.8 MHz VCTCXO Clipped Sine Wave Oscillator 3V 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3V
Mfr
Frequency Stability
±2.5ppm
Series
Absolute Pull Range (APR)
±1ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-30°C ~ 75°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
2mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Output
Clipped Sine Wave
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)