SM-RVT101HVSNWN00
SM-RVT101HVSNWN00
DigiKey Part Number
5436-SM-RVT101HVSNWN00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM-RVT101HVSNWN00
Description
STM32,10.1" HB,IPS
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) 10.1" (256.54mm) 1280 x 800 (WXGA1)
Category
Viewing Area
220.06mm W x 138.70mm H
Manufacturer
Riverdi
Backlight
LED - White
Packaging
Box
Dot Pixels
1280 x 800 (WXGA1)
Part Status
Active
Controller Type
STM32H757XIH6
Display Type
TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Graphics Color
Red, Green, Blue (RGB)
Display Mode
Transmissive
Background Color
Black
Touchscreen
Non-Touch
Dot Pitch
0.17mm W x 0.17mm H
Diagonal Screen Size
10.1" (256.54mm)