BR24G16NUX-5TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BR24G16NUX-5TR |
Description | 16KBIT, IC BUS, LOW CURRENT CONS |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | EEPROM Memory IC 16Kbit I2C 1 MHz VSON008X2030 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Memory Organization 2K x 8 |
Mfr | Memory Interface I2C |
Series | Clock Frequency 1 MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Write Cycle Time - Word, Page 3.5ms |
Part Status Active | Voltage - Supply 1.6V ~ 5.5V |
Memory Type Non-Volatile | Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) |