RB521CS-30T2RA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Rohm Semiconductor
In Stock: 3,705
Unit Price: ₱20.25000
Datasheet
Similar
Toshiba Semiconductor and Storage
In Stock: 8,485
Unit Price: ₱14.29000
Datasheet
onsemi
Panjit International Inc.
Diode 30 V 100mA Surface Mount VMN2 (SOD-923)
RB521CS-30T2RA
DigiKey Part Number
RB521CS-30T2RATR-ND - Tape & Reel (TR)
RB521CS-30T2RACT-ND - Cut Tape (CT)
RB521CS-30T2RADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RB521CS-30T2RA
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 100MAVMN2
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RB521CS-30T2RA Models
Category
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
10 µA @ 10 V
Part Status
Not For New Designs
Supplier Device Package
VMN2 (SOD-923)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io)
100mA
Base Product Number
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
350 mV @ 10 mA