RB530SM-30FHT2R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RB530SM-30FHT2R |
Description | DIODE SCHOTTKY 30V 200MA EMD2 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 30 V 200mA Surface Mount EMD2 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RB530SM-30FHT2R Models |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 10 V |
Mfr | Grade Automotive |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Qualification AEC-Q101 |
Part Status Active | Mounting Type |
Technology | Package / Case |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V | Supplier Device Package EMD2 |
Current - Average Rectified (Io) 200mA | Operating Temperature - Junction 150°C (Max) |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 450 mV @ 10 mA | Base Product Number |
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |