RB531SM-30T2R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RB531SM-30T2R |
Description | DIODE SCHOTTKY 30V 200MA EMD2 |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 30 V 200mA Surface Mount EMD2 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RB531SM-30T2R Models |
Category | Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 10 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case |
Technology | Supplier Device Package EMD2 |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V | Operating Temperature - Junction 125°C (Max) |
Current - Average Rectified (Io) 200mA | Base Product Number |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 350 mV @ 10 mA |