VS26VUA1VWMTR is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Panjit International Inc.
In Stock: 0
Unit Price: ₱3.30800
Datasheet
42.1V Clamp 4.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount PMDE
2 SMD
VS26VUA1VWMTR
DigiKey Part Number
846-VS26VUA1VWMTR-ND - Tape & Reel (TR)
846-VS26VUA1VWMTRCT-ND - Cut Tape (CT)
846-VS26VUA1VWMTRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VS26VUA1VWMTR
Description
TVS DIODE 26VWM 42.1VC PMDE
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Type
Zener
Operating Temperature
150°C (TJ)
Unidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V (Max)
Package / Case
2-SMD, Flat Leads
Voltage - Breakdown (Min)
28.6V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
42.1V