CP074933-238
DigiKey Part Number
2223-CP074933-238-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CP074933-238
Description
PELTIER, 4.9 X 3.3 X 2.38 MM, 0.
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
TEC (Thermoelectric Cooler) 0.6W @ 27°C 0.7 A 150°C
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CP074933-238 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Height
2.38mm
Manufacturer
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Number of Stages
1
Series
Current - Max
0.7 A
Packaging
Box
Voltage - Max
1.3 V
Part Status
Active
Resistance
1.43 Ohms
Type
TEC (Thermoelectric Cooler)
Operating Temperature
150°C
Size / Dimension
Rectangular - 4.90mm L x 3.30mm W
Features
Lead Wires, Non-Sealed
Qmax @ Th
0.6W @ 27°C
Base Product Number
Delta Tmax @ Th
70°C @ 27°C