Image for FFMD-03-D-10.00-01 is not available
FFMD-03-D-10.00-01
DigiKey Part Number
FFMD-03-D-10.00-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFMD-03-D-10.00-01
Description
.050 CABLE PLUG
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Plug 0.833' (254.00mm, 10.00")
EDA/CAD Models
FFMD-03-D-10.00-01 Models
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Series
Length
0.833' (254.00mm, 10.00")