FJH-06-R-10.00-4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Unit Price: ₱143.88829
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Unit Price: ₱144.00500
Datasheet
In Stock: 496
GCT
In Stock: 455
GCT
Image for FJH-06-R-10.00-4 is not available
FJH-06-R-10.00-4
DigiKey Part Number
FJH-06-R-10.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-06-R-10.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 6POS 0.5MM 10"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 10.0" (254.0mm)
EDA/CAD Models
FJH-06-R-10.00-4 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Conductors
6
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
10.0" (254.0mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)