FJH-15-R-12.00-4
DigiKey Part Number
FJH-15-R-12.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-15-R-12.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 15POS 0.5MM 12"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 12.0" (304.8mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FJH-15-R-12.00-4 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Conductors
15
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
12.0" (304.8mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)