FJH-40-D-06.00-4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
GCT
In Stock: 70
Unit Price: ₱89.33000
Datasheet
Image for FJH-40-D-06.00-4 is not available
FJH-40-D-06.00-4
DigiKey Part Number
FJH-40-D-06.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-40-D-06.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 40POS 0.5MM 6"
Detailed Description
40 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 6.000" (152.40mm)
Datasheet
EDA/CAD Models
FJH-40-D-06.00-4 Models
Number of Conductors
40
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
6.000" (152.40mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)