SIBF-10-F-S-AD
DigiKey Part Number
SAM15778-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIBF-10-F-S-AD
Description
CONN SPRING MOD 10POS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Spring Compression Contact, Non-Gendered Connector Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIBF-10-F-S-AD Models
Category
Pitch
0.050" (1.27mm)