TSW-110-17-G-S
DigiKey Part Number
SAM1061-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSW-110-17-G-S
Description
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 10 position 0.100" (2.54mm)
EDA/CAD Models
TSW-110-17-G-S Models
Category
Contact Length - Mating
0.620" (15.75mm)
Mfr
Contact Length - Post
0.110" (2.79mm)
Series
Overall Contact Length
0.830" (21.08mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mounting Type
Contact Finish Thickness - Post
3.00µin (0.076µm)
Additional Resources
In-Stock: 353
Factory Stock: 1,805
QuantityUnit PriceExt Price
1₱126.84000₱126.84
10₱107.54700₱1,075.47
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 50POS 2.54MM
In-Stock: 698
Unit Price: ₱398.99000
CONN HEADER VERT 49POS 2.54MM
In-Stock: 0
Unit Price: ₱494.27000
CONN HEADER VERT 48POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 47POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 46POS 2.54MM