ATS480D32Y
DigiKey Part Number
4008-ATS480D32Y-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS480D32Y
Detailed Description
Motor Starter 110 ~ 230VAC Supply 32A 208 ~ 690V Load
EDA/CAD Models
ATS480D32Y Models
Voltage - Load
208 ~ 690V
Series
Current - Output
32A
Wattage - Load
22000 W
Voltage - Supply
110 ~ 230VAC
Operating Temperature
-15°C ~ 60°C