ATS480D47Y
DigiKey Part Number
4008-ATS480D47Y-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS480D47Y
Detailed Description
Soft Start / Stop 110V ~ 230V Supply 47A 208 ~ 690V Load
EDA/CAD Models
ATS480D47Y Models
Voltage - Load
208 ~ 690V
Series
Current - Output
47A
Wattage - Load
37000 W
Voltage - Supply
110V ~ 230V
Operating Temperature
-15°C ~ 60°C